Kategorie
Software

Opera 10 przechodzi Acid 3

Na temat zgodności przeglądarek ze standarami sieciowymi powstało wiele artykułów. Programiści i użytkownicy mają swoje opinie na temat wyższości jednego produktu nad drugim. Z kolei poducenci nowoczesnych przeglądarek traktują standardy sieciowe w ten sposób, że ich obsługę traktują wybiórczo. Opera 10 osiągnęła maksymalna ilość punktów w teście Acid 3. Jak powinniśmy traktować taki wynik.

Acid 3 jest rozszerzeniem poprzednich testów, które sprawdzają poprawność renderowania kodu HTML w różnych przeglądarkach. Generalnie testy te pokazują w jakim stopniu przeględarki są zgodne ze standardami sieciowymi.

Inna sprawa, że wyniki w takich testów należy traktować z dozą ostrożności. Trudno powiedzieć, że nowa Opera 10 jest najlepszą przeglądarką na rynku, tylko na podstawie wyników Acid 3. Zapewne producent sumiennie podchodzi do oprogramowania, które chce dostarczyć użytkownikom. Wierząc w dalsze zapewnienia programistów, możemy być pewnie, że nie spoczną na laurach i będą udoskonalać swój produkt.

Kolejnym krokiem w tworzeniu lepszego internetu niech będą nowocześniejsze przeglądarki, które będą poprawnie wyświetlać strony zgodne ze standardami sieciowymi.

3 odpowiedzi na “Opera 10 przechodzi Acid 3”

Jest topotrzebne,aby webmasterzy mogli tworzyć lepsze dynamiczne strony,szybciej się wczytujące,uwzględnienie takiej przeglądarki jak np. IE powoduje konieczność pisania alternatywnego kodu,aby mimo niezgodności strona się nie wysypywała,konieczne jest rzeżbienie w starym zwykłym HTMLu,zamiast zastosowania stylu kaskadowego,czy ładnej czcionki,mylą się ci,którzy twierdzą,że użytkownikom te testy są po nic

Możliwość komentowania została wyłączona.