Kategorie
Wydarzenia

IT Giants w Krakowie

Krótka relacja z konfererencji IT Giants 2009 w Krakowie.

Wolne oprogramowanie dla ludzi kochających Wolność.
Konferencja IT Giants 2009 odbyła się 14 stycznia w Krakowie. Więcej szczegółów na temat konferecji znajdziesz w dalszej części tej krótkiej relacji.

Miejscem wszystkich wykładów był budynek U2 krakowskiej AGH. Poranna część konferecji dotyczyła między innymi zastosowania rozwiązań opartych na GNU/GPL oraz wolnego oprogramowania w zawodach w programowaniu zespołowym. Wykłady prowadzili ludzie z takich firm jak International Paper, Display Link czy IBM, ale także wykładowcy z krakowskich uczelni.

Popołudniowa część konfercji kontynuowała rozważania na temat wolnego oprogramowania. Głos zabrali między innymi Łukasz Wejchert z Onetu i premier Waldemar Pawlak. Głównym gościem konferecji był jednak Richard Stallman, twórca GNU Project oraz założyciel Free Software Foundation.

Konferencja była dobrze przygotowana od strony technicznej. Tematyka i poziom merytoryczny wykładów były zadowalające. Chciałbym również, aby podobne wydarzenia odbywały się z Krakowie częściej. Branża IT ma silną pozycję pod Wawelem i warto taki stan utrzymać.