Kategorie
Projekty

SquareZone – polski portal jRPG

Prezentacja jednego z polskich portali o tematyce jRPG.

squarezoneSquareZone jest jednym z najpopularniejszych, polskich serwisów na temat jRPG. Mimo, że jest to serwis non-profit to działa nieprzerwanie od 2003 roku. Zdeterminowana redakcja, ciągły rozwój i dążenie do perfekcji sprawiły, że SquareZone zdobył silną pozycję na rodzimym rynku.

SquareZone stara się być wiarygodnym źródłem informacji na temat gier Square-Enix. Bogata baza artykułów oraz forum dyskusyjne to kopalnia wiedzy dla polskich graczy. Redakcja i współpracownicy serwisu bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy.

Od strony technicznej SquareZone jest średniozaawansowanym serwisem. Pomimo trudności związanych z utrzymaniem wysokiej jakości kodu, serwis stara się być w zgodzie ze standardami sieciowymi. Zastsowanie przyjazych adresów, semantyczna struktura dokumentu XHTML, poprawne arkusze stylów CSS to tylko niektóre z cech, pozwalających nazwać SquareZone nowoczesnym serwisem.

Rozdzielenie warstwy prezentacyjnej od logiki biznesowej, skalowaność modułów i rozdowany system zarządzania treścią (CMS) to inne plusy portalu, które pozwalają na sprawne redagowanie i administrowanie serwisem. Zastosowane w przypadku SquareZone technologie i rozwiązania będą sprawdzać się jeszcze długo.