Kategorie
Blogi CSS

CSS Tricks

Krótki opis serwisu CSS Tricks. Chris Coyier na swojej stronie przedstawia wiele ciekawych rozwiązań.

css-tricksChris Coyier jest prawdziwym pasjonatem stron internetowych. Poza codzienną pracą w agencji projektowej, prowadzi własnego bloga i serwis z poradami dla projektantów. Serwis CSS Tricks jest jedną, z tych stron internetowych, które czytuje regularnie.

Pewnym utrudnieniem, może być to, że wszystkie artykuły są pisane pod angielsku. Jednak takie rozwiązanie zwiększa zasięg strony. Strona CSS Tricks w głównym stopniu skupia się szczegółowym omówieniu właściwości CSS, które są bardzo ważne w codziennej pracy projektanta strona internetowych. Nierzadko Chris porusza tematy semantycznej struktury dokumentu oraz nowoczesne techniki dotyczące JavaSctript.

Chris często omawia ciekawe pomysły zrealizowane przy użyciu biblioteki jQuery. Czasami na stronie znajdziemy porady odnośnie PHP lub WordPressa. Co jakiś czas publikowane są wyniki ankiet prowadzonych na stronie. Wyniki takich ankiet wiele mówią o ludziach pracujących w branży, ich nawykach i zachowaniach.

Wygląd i układ strony są przejrzyste. Wszystkie odnośniki i informacje spełniają swoje zadanie. Problemy omawiane przez Chrisa są często ilustrowane, aby dokładnie zrozumieć istotę problemu i jego rozwiązania. W ostatnim czasie na stronie pojawiły się screencasty, które wraz z komentarzem autora, dokładnie pokazują krok po kroku sposób uzyskania efektu omawianego w artykule.