Kategorie
Java Script

Nowe jQuery – nowe rozwiązania

Krótka notka na temat nowego wydania jQuery 1.4.

Na początku roku wydano jQuery 1.4, które wprowadza nowe funkcjonalności i poprawia znane błędy. Wydanie nowej wersji trwało stało się dla twórców powodem do wielkiego świętowania, czemu poświęcili osobną stronę.

W ciągu 14 dni twórcy biblioteki opowiadali o zmianach jakie wprowadzili do nowej wersji. Szczególnie interesujący był podcast, w którym John Resig przedstawił zmiany w rdzeniu biblioteki. Zmniejszenie rozmiaru, wzrost wydajności i większa zgodność z przeglądarkami.

2 odpowiedzi na “Nowe jQuery – nowe rozwiązania”

Dla mnie to jest genialna biblioteka. Chylę czoła przed jej twórcami. Naprawdę jestem pełen podziwu. Małe to takie, wręcz pikuśne, a pozwala na mnóstwo świetnych bajerów. I do tego za jednym zamachem mamy na stronie efekty od formularzy, od tooltipów, galerii zdjęć i innych jakiś tam pomniejszych rzeczy.

Możliwości jQuery są spore. Jednak od dłuższego czasu nie używam więcej niż 30% dostępnych funkcji. Wszystko nowe funkcjonalności pewnie czasami znajdują zastosowanie, ale przy większości projektów korzystam tylko z manipulacji w DOM oraz funkcji AJAX.

Możliwość komentowania została wyłączona.