Kategorie
CSS Książki XHTML

HTML, XHTML i CSS. Nowoczesne tworzenie stron WWW

Recenzja książki, która pozwoli początkującym na zrozumienie nowoczesnego podejścia do tworzenia stron internetowych.

Nowoczesne tworzenie stron wwwWiele osób rozpoczyna swoją przygodę ze stronami internetowymi od poszukiwań materiałów w internecie. Często zdarza się tak, że informację jakie wpadają w ich ręce są przestarzałe, a w najlepszym przypadku nieaktualne. Jeśli kogoś interesuje kurs tworzenia stron dla początkujących to osobiście polecam kurs BrowseHappy. Napisano również wiele książek, które rzeczowo tłumaczą i pokazują proces tworzenia stron internetowych. Recenzowana pozycja w prosty i przejrzysty sposób opisuje nowoczesne tworzenie i standardy sieciowe.

„HTML, XHTML i CSS. Nowoczesne tworzenie stron WWW” to kompletny podręcznik dotyczący tworzenia stron internetowych oraz specyfikacja najpopularniejszych technologii internetowych. Autorzy skupili się na wyjaśnieniu różnic w strukturze dokumentów HTML i XHTML, a także szczegółowo omówili ich specyfikacje. Książka dokładnie pokazuje sposób definiowania metadanych i wstawiania poszczególnych elementów na stronie. Przykłady zawarte w kolejnych rozdziałach prezentują budowanie i używanie tabel, formularzy, obrazów oraz pozostałych najpopularniejszych znaczników.

Autorzy szczególny nacisk położyli na zrozumienie standardów sieciowych, których zrozumienie jest podstawą do prawidłowego tworzenia strona internetowych. Idea rozdzielenia części prezentacyjnej i treści pokazuje zalety nowoczesnego podejścia, a dodatkowe rozdziały dopełniają całości książki. Poza przykładami dotyczącymi HTML/XHTML, autorzy omawiają JavaScript oraz CSS. Osoby początkujące łatwo zrozumieją wspomniane technologie na przykładowym kodzie. Pozostali mają do dyspozycji aktualne specyfikacje omawianych technologii.

Książka jest bardzo dobrym wprowadzeniem dla osób, które nie zajmowały się nigdy tworzeniem stron internetowych lub robiły to dawno temu. Porzucenie przestarzałych technik jest konieczne. Standardy sieciowe wyznaczają właściwy kurs rozwoju internetu, dlatego wszyscy powinni nim podążać.

OSTATECZNA OCENA: 4.5/5

  • Autorzy: David Schultz, Craig Cook
  • Tytuł oryginału: Beginning HTML with CSS and XHTML: Modern Guide and Reference
  • Tłumaczenie: Rafał Jońca
  • ISBN: 978-83-246-1498-1
  • Format: 158×235, 384 strony
  • Data wydania: 05/2008 (Helion)

2 odpowiedzi na “HTML, XHTML i CSS. Nowoczesne tworzenie stron WWW”

Możliwość komentowania została wyłączona.