Kategorie
Projekty Serwisy

Tvn Warszawa

Telewizja TVN to jedna ze strategicznych spółek Grupy ITI, pewnie ważniejsza niż sam Onet. Poza podstawowym programem, TVN oferuje swoim widzom wiele innych tematycznych kanałów. Podobnie było z TVN Warszawa, kanałem dotyczącym stolicy, który w zamyśle miał być lokalnym medium, poruszającym lokalne problemy. Równolegle ze rozpoczęciem nadawania audycji w telewizji, TVN Warszawa przypuściła szturm w internecie.

Podczas mojej krótkiej przygody w Onecie pracowałem z fajnymi ludźmi przy ciekawym projekcie. Przynajmniej na początku myślałem, że projekt był ciekawy. W dalszej perspektywie okazało się, że projekt strony lokalnej, warszawskiej stacji telewizji TVN, został sprowadzony do klona TVN24. Szczere nie byłem zadowolony z tego faktu, ale to akurat miało najmniejsze znaczenie. Ważniejsze były błędy, wręcz książkowe popełnione przy tworzeniu serwisu, ale na to również nie miałem wpływu. Nie bez przyczyny kulała użyteczność i dostępność strony. Tak zakończył się 2008 rok.

Aktualna wersja strony została delikatnie przeprojektowana, za co odpowiedzialna jest agencja Veneo. Nie wiem czy zmianie uległ silnik serwisu, ale to również jest nieistotne, ponieważ poprawki wprowadzone przez Veneo, przynajmniej w strukturze dokumentu i stylach kaskadowych są właściwe.

Nasuwa się proste pytanie. Czy ludzie pracujący dla największego polskiego portalu nie mogą napisać nowoczesnego, zgodnego ze standardami serwisu sami? Jeśli zewnętrzna agencja interaktywna przepisuje serwis po dwóch latach od jego premiery to odpowiedź jest jednoznaczna.