Kategorie
Blogi

Web Designer Wall

Krótka notka na temat Web Designer Wall – bloga, którego prowadzi Nick La.

Często zapominam o ciekawych blogach jakie znalazłem dawno temu w sieci i zupełnie przypadkiem wracam do nich po kilku miesiącach czy nawet latach. O ile niektóre czytam regularnie i o każdej porze pamiętam ich adres o tyle z innymi jest już trochę gorzej. Często podczas poszukiwań w sieci przypadkiem trafiam na znajome źródło. Podobnie było z Web Designer Wall, które znam już od kilku lat.

Web Designer Wall, czy ściana projektanta od początku koncentrowała się na technologia internetowych, takich jak HTML i CSS. Nick La jest kanadyjskim projektantem stron internetowych. Tworzy ikony, tematy WordPressa i wiele innych elementów graficznych. W przeszłości przemawiał na różnych konferencjach dotyczących internetu i projektowania, zarówno w Ameryce Północnej (Web Design NYC, WordCamp) jak i Europie (Frontend, Mad). Tematyka bloga Nicka opisuje nie tylko konkretne rozwiązania znanych problemów, ale powoduje dyskusje projektantów na temat nowych trendów i pomysłów w internecie. Sama strona była często wyróżniana w wielu magazynach, co nadaje jej prawdziwie profesjonalny charakter.

Ostatnio modne i coraz lepiej wspierane HTML5 i CSS3, często pojawiają się we wpisach i znajdują kolejnych naśladowców. Sam byłem niejednokrotnie pod wrażeniem efektów osiąganych bez użycia grafiki, a jedynie arkuszy stylów czy wsparcia JS. Dlatego jeśli szukacie inspiracji, oryginalnych pomysłów i nowoczesnych rozwiązań to zapamiętaj ten adres. Web Designer Wall zaprowadzi Was w przyszłość stron internetowych.