Kategorie
Blog WordPress

WordPress 3.3.1 – nowe funkcje i wygląd

Krótkie i subiektywne spostrzeżenia na temat trzeciej wersji Wordpressa.

Nie pamiętam jak długo nie aktualizowałem mojego WordPressa, ale podczas ostatniej zmiany w panelu pojawiło się kilka nowych elementów. Pierwsze, co zobaczyłem to nowy wygląd samego panelu, choć może ta zmiana zaszła już nieco wcześniej. Ale to nie wszystko.

Główne zmiany w panelu wprowadza nawigacja, zarówno pozioma jak i pionowa. Górny pasek jest węższy, a do tego grupuje kilka funkcjonalności niższego poziomu, jak liczba dostępnych aktualizacji, komentarzy czy dodawanie nowych elementów. Dostęp do ustawień użytkownika, podgląd wpisu i przejście do naszego bloga pozostało bez zmian.

Pasek nawigacyjny z lewej strony zmienił jedynie wygląd. Dalej działa jak akordeon z rozwijanymi opcjami drugiego poziomu z prawej strony. Pozostało zwinięcie menu do szerokości kilkunastu pikseli oraz prezentowanie komuniktów w formie liczbowej.

Podczas dodwania i edycji wpisu, media dodajemy jednym przyciskiem. Nie pamiętam, czy skrypt Press This był obecny we wczesniejszej wersji, ale konwerter tagów i kategorii, prawdopodobnie tak. Większych zmian nie zauważyłem.