Kategorie
Blogi

Codrops

codrops-miniKiedy znajdujesz w sieci ogromne źródło wiedzy, inspiracji i ciekawych pomysłów masz dwie możliwości. Pierwsza to sprawdzenie, poznanie i ogarnięcie całości póki jesteś jeszcze w wielkim szoku, co jest oczywiście niemożliwe. Druga to podzielenie się, tym z innymi, bo skoro to coś tak wspaniałego jak myślisz, inni również to docenią. Moim zdaniem blog Codrops właśnie taki jest.

Codrops jest blogiem dla projektantów i programistów aplikacji i stron internetowych. Artykuły publikowane na blogu są bardzo aktualne, prezentują nowoczesne i ciekawe techniki związane z internetem i trendami w sieci. Wszystko to wolne od jakichkolwiek opłat.

Autorami i założycielami bloga są Mary Lou (Manoela Ilic) oraz Pedro Botelho, wolni strzelcy, pasjonaci stron internetowych i projektowania. Jednak to nie jedyne osoby tworzące Codrops, bo tak naprawdę każdy może, jeśli chce.

Początek

Zaczynali bardzo skromnie w sierpniu 2009 roku, ale z roku na rok prezentowali coraz wyższy poziom. Aż dziwię się, że nie znalazłem tej strony wcześniej. Po przeczytaniu kilkunastu artykułów, doszedłem do banalnego wniosku, jak mało jeszcze wiem w kwestiach projektowania aplikacji internetowych.

Potrzebujesz rzeczowych i kompletnych tekstów na temat nowych technik, sprawdź pełną listę poradników na stronie. Naprawdę solidne źródło wiedzy. Równie dużo znajdziesz w artykułach, które poza ogólnymi tematami projektowania i programowania stron, poruszają także kwestie najlepszych praktyk i opinii użytkowników.

Mało? No to zajrzyj do placu zabaw, gdzie świeże pomysły i rozwiązania aktualnych problemów tylko czekają, żebyś je poznał. Kiedy widzisz dzisiejsze możliwości technologii internetowych, zastanawiasz się czemu w 1995 roku było tak ciężko.

Jeśli akurat masz wolną chwilę, szukasz inspiracji lub zwyczajnie planujesz zmiany w danym projekcie to szkice, wtyczki czy inne eksperymenty autorów łatwo przeniesiesz na swój grunt. Dodatkowo lista okazji, zniżek i specjalnych pakietów, jeśli planujesz skorzystanie z usług serwisu zaprzyjaźnionego z Codrops. W najgorszym wypadku sprawdzasz cotygodniowe zbiory aktualności ze świata internetu i sieci, serwowane w formie kolekcji.

Podsumowanie

Codrops jest miejscem, w którym spotyka się pasja i doświadczenie, stabilność, ale przede wszystkim inspiracja w poszukiwanie lepszego rozwiązania. Wiele kategorii, masa ciekawych pomysłów i mnóstwo praktycznych przykładów. Jeśli masz podobny entuzjazm i wiarę, że przekonasz pozostałych do swoich racji, zwyczajnie spróbuj. Oni czekają!