Kategorie
CSS

Tworzenie stron internetowych

Notka na temat ciekawego rozbudowanego poradnika o tworzeniu stron internetowych

Internet jest pełen poradników i kursów dotyczących tworzenia stron internowych. Przed laty osobiście korzystałem i polecałem polski kurs BrowseHappy. Tym bardziej jestem pełen podziwu, że ludzie odpowiedzialni za ten kurs nadal go rozwijają i poprawiają.

Podczas szukania rzeczowych materiałów na temat HTML5 znalazłem bardzo dobry i aktualny przewodnik o tworzeniu stron internetowych. Shay Howe stworzył kompletny kurs przydatny zarówno początkującym, jak i zaawansowanym osobom.

Dobrze wiemy, że prace nad XHTML2 zostały zarzucone w 2009 roku, a do łask wrócił HTML5 z kompatybilnością wsteczną. Wszyscy zgodnie zaakceptowali ten fakt jako nowy kierunek rozwoju internetu, począwszy od producentów przeglądarek, poprzez użytkowników, skończywszy na twórcach standardów sieciowych.

Przewodnik jest napisany po angielsku, ale jeśli na poważnie myślisz o tworzeniu stron internetowych to język angielski jest kluczowy. Całość została podzielona na kilkanaście lekcji dokładnie opisujących tworzenie stron internetowych. Zaczynamy od poznania podstawowych zasad, zrozumienia specyfiki technologii, poprzez coraz bardziej skomplikowane techniki i aktualne trendy. Wszystko poparte rzeczywistymi przykładami i opisane szczegółowymi komentarzami.