Kategorie
CSS PHP Projekty

Admin Control Panel

Krótka historia i opis systemu Admin Control Panel.

acp23Admin Control Panel jest moim własnym systemem, który jest często wykorzystywany jako CMS na potrzeby większych serwisów. System został stworzony w 2007 roku i od tamtego czasu rozwijany wraz z wdrożeniami w kolejnych projektach.

ACP 1.0 i jego kolejne wersje były wykorzystane między innymi przy projektach SaritorPark oraz Biuro Projektów Tyczyński Wojtas. Pierwsze wersje systemu ACP były mało elastyczne w kwestii wykorzystania w kolejnych projektach.

Dopiero wersje z rodziny 2.x można nazwać prawdziwymi systemami zarządzania treścią. Zastosowanie technik obiektowych dostępnych w PHP5 pozwoliło na ponowne wykorzystanie tego samego kodu. Przeprojektowanie interfejsu użytkownika, a także kompletna analiza dostępnych scenariuszy sprawiła, że panele administracyjne od wersji 2.0 stały się potężnymi narzędziami ułatwiającymi zarządzanie serwisem.

Najlepszym przykładem skalowalności i szybkiej adaptacji systemu ACP jest jego zastosowanie w rozbudowanym serwisie SquareZone, a także prostej stronie Erasmus.