Kategorie
WordPress

WordPress 2.7 – automatyczne aktualizacje

Ogólne informacje na temat automatycznych aktualizacji w WordPress.

Twórcy WordPressa bardzo wyraźnie sygnowali zmiany jakie wprowadzili w wersji Coltrane. Byłem bardzo ciekawy skuteczności takich, automatycznych aktualizacji z sieci, ponieważ wcześniej cały proces przebiegał ręcznie.

Informacje na temat nowszej wersji WordPress od dawna wyświetlają się w panelu administracyjnym. Jednak ręczna aktualizacja wymaga od użytkownika ściągnięcia archiwum, jego rozpakowania i nadpisania plików na serwerze.

Automatyczna aktualizacja przebiega podobnie, ale czynności użytkownika ograniczają się do jednego kliknięcia. Ręczna aktualizacja jest dalej dozwolona. Link do pobrania archiwum z sieci znajduje się obok linku do automatycznego uaktualnienia.

Kolejne kroki automatycznej aktualizacji WordPressa:

  • Pobieranie aktualizacji z http://wordpress.org/wordpress-2.7.1.zip
  • Rozpakowywanie głównej aktualizacji
  • Weryfikacja wypakowanych plików
  • Instalacja najnowszej wersji
  • Aktualizacja bazy danych
  • WordPress został pomyślnie zaktualizowany

Oddie mówił coś na o problemach z automatyczną aktualizacją. Nie mogę ustosunkować się do tego w żaden sposób ponieważ u mnie aktualizacji z wersji 2.7 do 2.7.1 przebiegła bez zakłóceń.

Wypada zaufać ekipie WordPressa i korzystać z nowych funkcji jakie udostępniają. Warto jednak zawsze zabezpieczyć się poprzez kopię zapasową plików i bazy danych, o czym przypomina także komunikat przed aktualizacją.