Kategorie
Książki

PHP5. Zaawansowane programowanie

Zaawansowane programowanie w PHP5. Ciekawe techniki tworzenia aplikacji internetowych.

php_zpDo tworzenia aplikacji internetowych można wykorzystać kilka technologii. Wszystkie one mają swoich zwolenników i tym sposobem Microsoft proponuje nam ASP, a Sun swoje JSP. Jest jeszcze ColdFusion od Macromedii (teraz chyba Adobe), a moim wyborem od początku było i pozostaje PHP. Zgadzam się ze PHP nie jest wolne od wad, ale w połączeniu z serwerem Apache i praktycznie dowolną bazą danych, jest potężną technologią, która pozwala tworzyć zaawansowane aplikacje internetowe.

PHP pozwala na tworzenie aplikacji sieciowych, które są uruchamiane po stronie serwera. Najnowsza wersja PHP5 została wzbogacona o nowe mechanizmy programowania obiektowego. Teraz możliwe jest korzystanie z plików XML i protokołu SOAP, a także wieloma silnikami baz danych.

„PHP5. Zaawansowane programowanie” to książka, która przedstawia potężne możliwości i elastyczność najnowszej wersji tej popularnej platformy programistycznej. Dzięki niej poznamy zasady programowania obiektowego, a także tworzenia użytecznych klas i funkcji. W książce przeczytamy również o modelowaniu w języku UML, a także korzystaniu z wzorców projektowych. Przeczytanie książki pozwoli na tworzenie zestawów narzędzi obiektowych oraz stosowanie modelu MVC. Dodatkowo książka opisuje analizę oraz implementację prawdziwego przypadku, a mianowicie systemu automatyzującego pracę działu sprzedaży w przedsiębiorstwie handlowym.

Książka jest przeznaczona dla zaawansowanych programistów. Jeśli chcesz poznać podstawy PHP lub tworzenia stron internetowych poszukaj innej książki. Jeśli chcesz poznać zaawansowane możliwości PHP5, a także właściwie rozbudować swoje aplikacje to sięgnij po tę książkę.

OSTATECZNA OCENA: 4/5

  • Autorzy: Edward Lecky-Thompson, Heow Eide-Goodman, Steven D. Nowicki, Alec Cove
  • Tytuł oryginału: Professional PHP5
  • Tłumaczenie: Adam Byrtek, Jarosław Dobrzański, Paweł Gonera
  • ISBN: 83-7361-825-2
  • Format: B5, stron: 664
  • Data wydania: 06/2005 (Helion)