Kategorie
Blogi

Perfection or Vanity

Kaskadowe arkusze stylów, trochę XHTML i JS w przystępnej formie.

povW sieci znajduje się wiele blogów na temat projektowania aplikacji internetowych. Niektóre świecą jasnym blaskiem, ale bardzo szybko gasną. Inne rozkręcają się powoli, ale na koniec mają wielu zwolenników i wiernych czytelników. Jednym z takich blogów było Perfection or Vanity.

Piotr Petrus, znany w sieci jako Riddle specjalizował się w głównie w XHTML, CSS i JS. Chociaż niejednokrotnie pisał na temat użyteczności i dostępności w aplikacjach internetowych. Jako profesjonalista sumiennie podchodził do standarów sieciowych, o których nie tylko pisał, ale również stasował. Często zdarzało się, że Riddle głosił rewolucyjne podlądy, za które blogosfera surowa go kytykowała.

Wiele jego pomysłów i rozwiązań inspirowało programistów i projektanów, w tym także mnie. To dzięki niemu poznałem choćby Rogera Johansona, a także wiele innych osób związanych ze światem internetu.

Riddle nie prowadzi swojego bloga od 2008 roku, ale mimo tego jego wpisy są nadal dostępne. Riddle ciągle jest aktywny i udziela się w sieci, chociażby na twiterze. Szkoda, że zrezygnował z pisania bloga, ponieważ wywiązywał się z tego doskonale.