Kategorie
CSS Książki

CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona

css_w_erica_meyera_odslonaArkusze stylów kaskadowych powinny być używane przez koderów WWW, nawet w przypadku tworzenia prostych stron HTML. Zalety jakie niesie technologia CSS są po prostu nie do ocenienia. Lżejszy kod, rozdzielenie warstwy logicznej i prezentacyjnej, a także zgodność ze standardami. Wszystko to pozwoli nam na uniknięcie kłopotów ze złym wyświetlaniem treści. Niestety nie wszyscy potrafią używać arkuszy stylów kaskadowych z ich przeznaczeniem. Jeśli ktoś nie używa CSS na co dzień może popełniać bardzo proste błędy.

„CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona” to kontynuacja pierwszej książki Erica Meyera na temat wykorzystania technologii CSS. Autor opisał w niej podstawowe właściwości stylów, jak również sposób ich użycia w kodzie strony. Ważne jest, aby konstruować semantyczną strukturę dokumentu, ponieważ nawet z wyłączoną obsługą CSS nasza strona będzie wyglądać przyzwoicie. Jeżeli zaś użyjemy stylów to mamy pełen dostęp do warstwy prezentacyjnej.

Przykłady przedstawione w książce to dalszym ciągu użyteczne i często spotykane elementy. Mimo dokładnie opisanych czynności i sposobu postępowania, swobodnie możemy zmodyfikować podany CSS, aby dostosować go do własnych potrzeb. Jeżeli chcemy uczynić nasze aplikacje internetowe lepszymi to pierwszą rzeczą jest zastosowanie arkuszy stylów. Nawet korzystanie z CSS 2.1 daje programiści wszelkie środki, aby semantycznie tworzyć strony WWW. Używanie tabel do budowania layoutu, stosowanie obrazków imitujących odstępy to przestarzałe techniki. Nowoczesne aplikacje webowe muszą korzystać z właściwych technologii, a jedną z nich jest właśnie CSS.

Książka bardzo dobrze sprawdzi się jako podręcznik nauki CSS. Osoby, które chcą zrozumieć zasady działania CSS, powinny uczyć się od najlepszych. Eric Meyer jest uznanym autorytetem w branży, ponieważ sam jest współtwórcą tej technologii. Potrafi bardzo jasno przedstawić wszystkie zawiłości związane z CSS, jak również pokazać sposób rozwiązania napotykanych problemów.

OCENA OSTATECZNA: 4/5

OSTATECZNA OCENA: 4/5

  • Autor: Eric A. Meyer
  • Tytuł oryginału: More Eric Meyer on CSS
  • Tłumaczenie: Wojciech Moch
  • ISBN: 83-7361-901-1
  • Format: 205×253, 272 stron
  • Data wydania: 07/2005 (Helion)

W odpowiedzi na “CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona”

Możliwość komentowania została wyłączona.