Kategorie
Projekty

Vagrant Story

Stary projekt mojej prywatnej strony wykonanej na potrzeby pewnej gry wideo.

vagrant storyMoja pierwsza strona internetowa wykonana około 2000 roku. Projekt strony Vagrant Story zmieniał się kilkukrotnie, aby w końcu przybrać ostateczną postać. Podstawy cel jaki spełnia strona od początku powstania to informowanie użytkowników o elementach gry oraz moich własnych osiągnięciach. Niestety strona jest już zamknięta (nieaktualizowana), jednak ciągle dostępna dla odwiedzających.

Strona Vagrant Strory poza logiem nie posiada praktycznie żadnych elementów graficznych. Większość informacji prezentowana jest w postaci tabelarycznej, jednak taki jest ich charakter. Dodatkowo na stronie głównej zamieszczane są aktualności. Niestety cały projekt działa w oparciu o statyczne pliki html. W związku, z czym utrzymywanie takiej witryny w dzisiejszych czasach jest dosyć kłopotliwe.

Największą zaletą omawianej strony jest prostota i przejrzystość. Zawsze staram się, aby informacje prezentowane były w sposób minimalistyczny, bez zbędnych fajerwerków graficzny. Uważam, że treść jest ważniejsza niż wygląd. Oczywiście treść podana w elegancki sposób, smakuje jeszcze lepiej. Jednak jeżeli to opakowanie przykuwa naszą uwagę, zamiast treści, ktoś popełnił błąd.
Prosty, tematyczny i estetyczny projekt w tajemniczych fioletach funkcjonował przez ponad rok zanim, dopóki ktoś nie postanowił go zmienić. Na temat gustów się nie dyskutuje, ale czy zmiany poszły w dobrym kierunku, szczerze wątpię.