Kategorie
Serwisy

Smashing Magazine

Ciekawy portal dla ludzi związanych z tworzeniem stron internetowych.

smashing magazineInternet jest kopalnią inspiracji. Codzienne przeglądanie sieci rodzi w nas nowe pomysły, znalezione sztuczki i efekty wykorzystujemy we własnych projektach. Każdy ma w sieci własne źródła, które dają okresowo sprawdza. Smashing Magazine jest czymś więcej niż tylko serwisem o stronach internetowych i nowych trendach w sieci.

Wiele z artykułów prezentowanych na łamach Smashing Magazine to kolekcje innych stron, dotyczących danego tematu. Znajdziemy kilka działów dotyczących zarówno, grafiki, projektowania jak i samego programowania. Serwis w głównej części skupia się na dwóch pierwszych dlatego często zamieszcza kolekcje ciekawych stron według określonych kryteriów. Regularnie pojawiają się zbiory darmowych ikon, czy tapet przygotowywanych z okazji różnych wydarzeń.

Smashing Magazine to inspiracje i porady głównie dla grafików i projektantów. Jednak od czasu to czasu pojawiają się artykuły dla programistów. Ciekawe techniki dotyczące CSS, nowoczesne podejście do JavaScript, w tym dedykowane wtyczki dla jQuery. Czasami tworzone są teksty dotyczące WordPressa, albo artykuły o programowaniu w PHP. Niestety teksty dotyczące programowania należy traktować ostrożnie.

Autorzy Smashing Magazine aktualizują swój magazyn praktycznie codziennie, zachowując przy tym od początku równy, wysoki poziom treści. Wyznacznikiem wartości tego magazynu niech będą setki tysięcy użytkowników RSS albo wydana przez autorów książka Smashing Book.

4 odpowiedzi na “Smashing Magazine”

Zgadzam się, to chyba najlepszy tego typu serwis na świecie. Czasami ilość artykułów przytłacza.

Można by się pokusić o listę najlepszych serwisów z danych dziedzin. Inny the best, który przychodzi mi do głowy to serwis z darmowymi fontami http://www.dafont.com/ moim zdaniem bezkonkurencyjny, a widziałem ich już sporo. Na szczególną uwagę zasługuje duża funkcjonalność, podczas przeglądania możemy wpisać jakiś tekst, wybrać jego rozmiar, wyświetlić wszystkie warianty, ustawić ilość fontów na stronie i w ten sposób przeglądać. Wracam do tego serwisu od wielu lat, zazwyczaj kiedy potrzebuje stworzyć logo.

Możliwość komentowania została wyłączona.