Spam i bezczelne komentarze

Nie rozumiem kiedy ludzie promują swoje strony najmniejszym kosztem, na przykład komentarzami. Jest to tak samo irytująca forma promocji jak reklamy, które dostajemy w poczcie elektronicznej. Sam mało aktywnie prowadzę swojego bloga, ale wszyscy pseudo specjaliści SEO, którzy masowo dodają komentarze w sieci wpływają na mnie negatywnie.

Omawiane komentarze nie wnoszą żadnej wartości do dyskusji, co więcej łącza przy takich komentarzach mają atrybut rel="nofollow", który znaleziony przez roboty zostanie pominięty. Zatem promocja strony w ten sposób nie wpływa na wzrost PageRank czy wagi innych parametrów SEO.

Komentarze typu „Fajna strona, zobacz moją…” albo „Podoba mi się ten tekst, napisz kolejny…” i wiele innych to najpewniej automaty. WordPress jako najpopularniejszy silnik blogowy, może być łatwo oszukany przez bardziej zdolnych programistów albo rzesze nastolatków o nieograniczonych czasie.

Tak czy inaczej nie toleruję takich komentarzy. Wolę brak komentarzy pod wpisem i niż masę bezcelowych słów pomiędzy, którymi ginie prawdziwy głos czytelników.

3 odpowiedzi do “Spam i bezczelne komentarze”

  1. Nie mogę się zgodzić z Twoją opinią na temat linków „nofollow”. Otóż mają one wpływ na pozycjonowanie strony i dziś już większość specjalistów SEO zmieniło zdanie na ten temat. Pewnie, że nic one nie dadzą bez linków typu „follow” ale warto je zdobywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *