Kategorie
Blog Ogólne

Spam i bezczelne komentarze

Osobiste spostrzeżenia na temat spamu w komentarzach

Nie rozumiem kiedy ludzie promują swoje strony najmniejszym kosztem, na przykład komentarzami. Jest to tak samo irytująca forma promocji jak reklamy, które dostajemy w poczcie elektronicznej. Sam mało aktywnie prowadzę swojego bloga, ale wszyscy pseudo specjaliści SEO, którzy masowo dodają komentarze w sieci wpływają na mnie negatywnie.

Omawiane komentarze nie wnoszą żadnej wartości do dyskusji, co więcej łącza przy takich komentarzach mają atrybut rel="nofollow", który znaleziony przez roboty zostanie pominięty. Zatem promocja strony w ten sposób nie wpływa na wzrost PageRank czy wagi innych parametrów SEO.

Komentarze typu „Fajna strona, zobacz moją…” albo „Podoba mi się ten tekst, napisz kolejny…” i wiele innych to najpewniej automaty. WordPress jako najpopularniejszy silnik blogowy, może być łatwo oszukany przez bardziej zdolnych programistów albo rzesze nastolatków o nieograniczonych czasie.

Tak czy inaczej nie toleruję takich komentarzy. Wolę brak komentarzy pod wpisem i niż masę bezcelowych słów pomiędzy, którymi ginie prawdziwy głos czytelników.

3 odpowiedzi na “Spam i bezczelne komentarze”

Nie mogę się zgodzić z Twoją opinią na temat linków „nofollow”. Otóż mają one wpływ na pozycjonowanie strony i dziś już większość specjalistów SEO zmieniło zdanie na ten temat. Pewnie, że nic one nie dadzą bez linków typu „follow” ale warto je zdobywać.

Możliwość komentowania została wyłączona.