Kategorie
CSS Książki

Magia interfejsu. Praktyczne metody projektowania aplikacji internetowych

Krótka recenzja książki, która opisuje skomplikowane aspekty projektowania interfejsów użytkownika.

Kwestie projektowania interfejsów użytkownika to skomplikowane zagadnienia. Podczas tworzenia aplikacji internetowych nie zdajemy sobie sprawy jak zgoła proste czynności bywają złożone. Książka Roberta Hoekmana jr porusza wiele znanych czynności i aspektów oprogramowania w rzeczowy i przyjazny sposób. Jeśli uważasz, że znasz potrzeby użytkowników swoich projektów i dajesz im to czego dokładnie chcą to przeczytaj omawianą książkę. Prawda może być zupełnie inna niż myślisz, dlatego warto mieć pewność.

Magia interfejsu. Praktyczne metody projektowania aplikacji internetowych to solidna książka o tworzeniu interfejsów użytkownika dla stron i aplikacji internetowych. Ocenianie książki po rozmiarze czy grubości jest błędem. Niecałe trzysta stron to dokładne opisy codziennych zmagań milionów użytkowników internetu z oprogramowanie, którego używają. Proponowane rozwiązania i poprawki są solidnie argumentowe przez wielotetnie doświadczenie i dążenie do ideału.

Autor opisuje sposoby projektowania formularzy danych, ekranów logowania czy nawigacji. Kolejne rozdziały poruszają kwestie przeglądania wyników wyszukiwania, usprawnienia wyszukiwania i zarządzania informacjami. Tematy takie jak, chmura tagów, przeciągnij i upuść albo poka-yoke również nie są mu obce. Jeśli myślisz, że twoje projekty są poprawne i użyteczne, koniecznie zweryfikuj ten pogląd poprzez lekturę tej książki. Najpweniej znajdziesz cenne uwagi, które przydadzą się w przyszłości.

Książki skupia się w dużym stopniu na krytycznym podejściu do projetowania, ze względu na wiele problemów, które dotykają użytkowników oprogramowania. Jeśli tylko coś robimy w określony sposób, nie oznacza to, że inni postępują identycznie. Ilość problemów jakie rodzi źle wykonany interfejs zaskoczy niejednego doświadczonego programistę lub projektanta.

OSTATECZNA OCENA: 4/5

  • Autor: Robert Hoekman jr
  • Tytuł oryginału: Adapting to Web Standards: CSS and Ajax for Big Sites (Voices That Matter)
  • Tłumaczenie: Paweł Szajkowski
  • ISBN: 978-83-246-1943-6
  • Format: 168×237, 264 strony
  • Data wydania: 01/2010 (Helion)