Kategorie
Serwisy

MixCloud – muzyka w chmurze

Krótka notka na temat istoty muzyki w życiu człowieka i usług sieciowych w chmurze

Słuchanie muzyki, a nawet słyszenie jest tak oczywiste, że czasami zupełnie, o tym zapominamy. Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, ponieważ towarzyszy mi od dziecka. Co dzieje się, gdy Twoja ulubiona muzyka, płyty i nagrania są niedostępne? Sam słucham wówczas mixcloud.

Obecność muzyki w życiu człowieka stała się tak popularna i niezaprzeczalna jak dostęp do internetu. Kiedy go nie ma wariujesz. Zupełnie tak samo dzieje się, gdy Twój ulubiony przerywany jest irytującą reklamą. Naprawdę szanuję Google za ich narzędzia, choć nie korzystam z nich bardzo intensywnie. Jednak opakowanie odtwarzaczy z muzyką w YouTube przeszło już wszystkie możliwe stany.

Zgadzam się, że darmowe serwisy i usługi ograniczają częściowo dostęp do samych siebie, bo w końcu nie płacisz za to co dostajesz. Jednak wszystko w granicach przyzwoitości. Większość reklam z YouTube widziałem już w telewizji albo właśnie w serwisie, którego używam do słuchania i szukania nowych ścieżek muzycznych. Wszystko super, ale jeśli co druga piosenka atakuję Nas reklamą, a tej dodatkowo nie przewiniesz po kilku sekundach to coś w Tobie pęka, w taki sposób, że nawet bez muzyki przeżyjesz. Czy może być coś gorszego?

Oczywiście, jeśli dana piosenka nie może być odtworzona, bo jesteś z Polski lub innego kraju trzeciego świata. Przypuszczam, że inni użytkownicy są dyskryminowani w ten sposób rzadziej, ale to nieistotne, bo celem tego wpisu jest przedstawienie serwisu, który przełamuje te wszystkie bariery.

Kiedy nie słucham czegoś konkretnego, szukam listy z określonym wykonawcą lub gatunkiem muzycznym. Najzwyczajniej w świeci szukam nowych, ciekawych doznań, które mnie uspokoją, pobudzą lub wprowadzą w dowolny nastrój zależnie od potrzeby. Dlatego nie chcę, wtedy usłyszeć reklamy podpasek czy nowego kredytu hipotecznego.

Mixcloud jest darmowy, bezpieczny, przyjazny i pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka. Nie mam tam konta, ani się do serwisu nie loguję. Przypadkowo znalazłem godzinny miks użytkownika z utworami wykonawcy, którego pragnąłem usłyszeć.

Serwis zawiera zestawy piosenek przygotowane przez innych użytkowników, wszystkie podzielone względem gatunków muzycznych. Dostępne są również tagi, które bliżej określają to czego słuchasz i szukasz. Zalogowany użytkownik, przypuszczalnie komentuje, dodaje do ulubionych lub poleca wybrane miksy pozostałym. Całość przedstawiona w stonowanej stylistyce z mało agresywnymi reklamami. Czego chcieć więcej? Mnie serwis przekonał i przypuszczalnie długo pozostanę mu wierny.

5 odpowiedzi na “MixCloud – muzyka w chmurze”

Mixcloud to super portal muzyczny. Inteligentnie proponuje nam rodzaj muzyki jaki słuchamy. Mamy tu ogromny wybór muzyki i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Już niedługo Mixcloud zwycięży YouTube i będzie najpopularniejszym portalem muzycznym, na co w pełni sobie zasłużył.

Hmm a ja właśnie szukałem jakiegoś fajnego serwisu z muzyką do słuchania w pracy :) I chyba znalazłem ! Wygląda to naprawdę świetnie, dużo kategorii, prostota… Czego chcieć więcej :) ? Dzięki za info.

Osobiście polecam zaprzyjaźnienie się ze Spotify :) Niestety w Polsce „nie można” założyć konta, ale jest to cud miód i orzeszki.
Google Music też daje radę.

Możliwość komentowania została wyłączona.