Kategorie
Blogi

ferrante.pl

JavaScript i jQuery podane w łatwy i przejrzysty sposób.

ferranteW sieci istnieje wiele blogów na temat technologii internetowych. Jednak nie wszystkie z nich, właściwie i rzeczowo opisują dane technologie, do tego w języku polskim. Jeśli chodzi o Java Script to moim podstawowym źródłem informacji była strona Damiana Wielgosika, czyli ferrante.pl.

Autor przedstawił na blogu kilkanaście przydanych i obszernych artykułów na temat Java Script. To dzięki tej stronie nabrałem przekonania do stosowania JS. W dalszej kolejności ucząc się jQuery, które rozszerza możliwości JS, a zostało równie profesjonalnie opisane przez autora. Tego typu strony pozwalają początkującym użytkownikom łatwo zapoznać się ze specyficznym tematem.

Szkoda tylko, że intensywny cykl artykułów na temat JS, a także jQuery przystopował trochę częstość aktualnizacji bloga. Trudno się przyznać, ale brak czasu jest poważnym wrogiem podczas aktywnej działalności w sieci. Na swoim przykładzie mogę przyznać, jak trudne jest regulane pisanie na specjalistyczne tematy. Tym bardziej cieszę się, że ferrante.pl działa znowu, a autor częściej aktualizuje bloga.